Adam Kakula Majstrom sveta !

Z britských ostrovov prichádza do Topoľčian úžasná správa o úspechu mladého, talentovaného športovca, ktorý sa stal Majstrom sveta v raketlone v kategórií U 16. Je ním 16–ročný Adam Kakula. V Londýne sa v dňoch 21.-24.augusta konal 14. svetový šampionát jednotlivcov v disciplíne ktorá spája dohromady stolný tenis, badminton, squash a tenis. Na dobrej úrovni zorganizovanom podujatí sa zúčastnilo 466 hráčov z 26 krajín. Je prinajmenšom pozoruhodné, že Adam sa zúčastnil svetového šampionátu ako jediný hráč zo Slovenska, čo možno spôsobila aj nie celkom dobrá funkčnosť raketlonovej asociácie Slovenska. Šťastím v tejto situácií bolo, že Adamovi, ktorý do britskej metropole cestoval úplne sám, pomohli ľudia s českej výpravy. Nie je tajomstvom, že sledujú jeho skvelo naštartovanú kariéru a už mu ponúkli aj možnosť reprezentovať ich. Ponuku na české občianstvo nateraz s vďakou odmietol. Daná situácia však podčiarkuje skutočnosť, že jeho športový rast a dosiahnuté výsledky viac oceňujú za hranicami, ako u nás doma

Vo finále ho čakala svetová jednotka

Vzhľadom na to, že pred šampionátom Adam vyhral medzinárodné majstrovstvá Maďarska, Rakúska i Česka , do turnaja dostal voľný vstup ako nasadený hráč a prvé kolo nemusel absolvovať. V druhom, treťom aj vo štvrtom kole dostal súperov z Anglicka, krajiny, kde je raketlon mimoriadne populárny. Všetko to boli veľmi dobrý hráči. V treťom kole nastupoval proti najlepšiemu hráčovi v badmintone v Európe. Hoci je súčasným majstrom starého kontinentu dokázal ho poraziť a postúpil do štvrtého kola To už bolo semifinále a proti Adamovi nastúpil najlepší anglický hráč, v súčasnosti druhý hráč svetového rebríčka, ktorý pred dvomi rokmi získal titul majstra sveta v kategórií U 13. Slovenský reprezentant bol nad jeho sily a tak prišlo na rad finále. Na Adama čakala svetová jednotka, švajčiar Tinko Schnegg. Po výsledkoch 21:23(stolný tenis), 21:19(bedminton), 21:17(squash) a 18:4(tenis) sa tešil z majstrovského titulu Adama Kakula. Ten sa v Londýne zúčastnil aj súťaží v kategórií U 21, kde obsadil konečné 8.miesto. Bolo to viac ako dobré už aj vzhľadom k tomu, že na zápas štvťfinále nastupoval 10 minút po skončení semifinále vo svojej hlavnej kategórií. Prehral ho s dánskym, 21 ročným súperom, ktorý sa v tejto kategórií stal majstrom sveta. Zápas o 5.miesto musel z podobných dôvodov

Dva krát na súťažiach v Poľsku

V hlavnom meste Poľska Varšave si Adam do zbierky svojich športových úspechov pripísal mesiac pred svetovým šampionátom v Londýne titul Majstra Európa vo štvorhre v speed badmintone v kategórií do 18 rokov, kde jeho partnerom bol Patrik Turňa z Podbrezovej. Do krajiny našich severných susedov sa chystá Adam ešte v novembri. V Poznani budú Majstrovstvá sveta družstiev a vo štvorhre v raketlone. Do súťaže družstiev juniorov Slovensko nenastúpi z dôvodu nedostatku kvalitných hráčov. Z toho istého dôvodu si Adam na štvorhru bude pozývať hráča z inej krajiny. Topoľčany donedávna nemali individuálneho majstra sveta. Adam Kakula je už majstrom sveta druhý krát. Po roku 2011, kedy titul dosiahol v speed badmintone sa mu podaril rovnako významný úspech v tomto roku v raketlone. Úspechy tohoto mladého športovca výrazne presahujú rámec mesta aj Slovenska ktoré príkladne a so cťou reprezentuje bez takmer žiadnej podpory zainteresovaných a možných podporovateľov.